Köşe Yazıları

İtalya’nın pizzası varsa, Türkiye’nin de pidesi var!

Türkiye’nin en önemli gazetesi Sabah ile yayınlanacak olan Lezzetin Sesi gazetesinden MERHABA…
Uzun yıllar endüstriyel temizlik sektöründe gazete, dergi, fuarlar, internet tv, ödül törenleri ve diğer organizasyonları yaptım. Son beş yıldır gastronomi sektörüne ilgi duymaktayım ve bu sektörü nasıl daha iyi bir yerlere el birliği ile getiririz diye projeler yapmaktayım. Sabah gazetesinin bir eki olarak çıkmak inanıyorum ki sektöre bir canlılık getirecektir. Sektör de rekabet inanılmaz derecede yoğun kendisini hissettiriyor bu açıdan bakınca firmaların tanıtım yapmalarının rakiplerinden bir adım öne çıkmaları açısından iyi olacaktır.
Elbette gazetemiz Lezzetin Sesi konumuz lezzet olunca bende sadece lezzet sever olduğum için ilk yazımı yine Söke Pidesine ayırmak istedim. Belki de Türk pide tarihini yazacak kadar eskiye dayanan Söke pidesi, yöneticilerin umursamazlığı, ustaların vurdumduymazlığı, her şeyi günlük düşünmelerinden dolayı adını hiç bir şekilde duyuramamıştır. Yıllardır yaptığım görüşmelerde hiç bir ilerleme kaydedemedim. Sadece belediye başkanı Süleyman Toyran ve Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay destek olacaklarını belirttiler. Aslında buda bir başlangıç olabilir. Bu yıl içerisinde Söke Pidesi Festivalini yapmak üzere yola çıktık. Yapacağımız bu festivalde insanlar Söke Pidesinin ne olduğunu anlayacak ve damaklarında ki tadı hiç unutamayacaklar.
Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay; Söke pidesi için gerekli girişimlere başladıklarını ve yapılacak organizasyonu da desteklediklerini ellerinden geldiği kadar Söke’nin tanıtımını yapmak istediklerini belirttiler. İnanıyorum ki yapılacak festival tüm Türkiye’de ses getirecektir.
Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.
Bir de, yıllardır yaptığımız işlerin başarısında emeği geçen her konuda arkamda duran beni inanılmaz şekilde maddi manevi destekleyen Nursel Yüksel ve Songül Güçlüel hanımefendilere teşekkür ederim.
Sevgiyle ve lezzetle kalın…

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close