Haber

Sipariş Alışkanlıkları Yemeksepeti’nin Raporunda

Yemeksepeti’nin de bağlı olduğu global online yemek sipariş platformu Delivery Hero’nun verilerine göre dünya genelinde en çok İtalyan mutfağı tercih ediliyor. Türkler, Latin Amerika ve Uzak Doğu ülkeleri lokal yemekleri daha çok tercih ederken, Avrupalılar en çok İtalyan ve Uzak Doğu lezzetlerini seviyor.
Yemeksepeti; Avrupa’dan Uzak Doğu’ya, Latin Amerika’dan Orta Doğu’ya Delivery Hero bünyesinde yer alan 27 ülkenin siparişlerini inceleyerek kültürlere ve yaşam tarzlarına göre yemek alışkanlıklarını açıkladı. Dünya yemek alışkanları trendlerinin incelendiği rapora göre; Avrupa ülkeleri kendi mutfaklarından çok dünya mutfaklarına ilgi gösterirken, başta Türkiye olmak üzere Uzak Doğu ve Güney Amerika ülkeleri, öncelikle ve özellikle kendi geleneksel mutfaklarını tercih ediyorlar.
Araştırmalarda: Avrupa ülkeleri içerisinde en zengin mutfaklardan birine sahip olan ve geleneksel lezzetlerine önem veren Fransızların da komşuları gibi kendi mutfaklarından daha çok dünya mutfaklarına yönelmeleri dikkat çekiyor.
Türkler, kendi lezzetlerini, Dünya insanları İtalyan ve Uzak Doğu lezzetlerini seviyor! 27 ülkenin online yemek siparişlerine göre; İtalyan mutfağının her damak zevkine hitap eden çeşitleriyle gözdesi olan pizza, en çok sipariş verilen lezzet olarak zirveye yerleşiyor. Pizzanın en yakın takipçisi ise tüm dünyada lezzetini çoktan ispatlamış olan burger. Çin, Japon, Thai ve Kore gibi mutfakları içine alan Uzak Doğu lezzetleri ise üçüncü sırada yer alıyor. Araştırmaya dahil edilen Delivery Hero ülkelerinde en çok tercih edilen Türk lezzeti ise, milli gururumuz DÖNER.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close